Cerkno Cup 2018 23. 08. 2018 21:16:36
Results (stage 2 - Middle WRE)

Pos. St. No. Name Class Club Country Time 2 Time+
 
M35 SEEMOC (2870m, 60m)
1. 430 Delić Petar M35 SEEMOC OK Maksimir CRO 42:59
2. 433 Kölner Blaž M35 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 46:36 +03:37
3. 429 Jevševar Bojan M35 SEEMOC OK Brežice SLO 48:43 +05:44
4. 425 Sedej Matej M35 SEEMOC OK Azimut SLO 50:05 +07:06
5. 422 Vuk Tomislav M35 SEEMOC OK Vihor CRO 53:17 +10:18
6. 424 Peternelj Drago M35 SEEMOC OK Azimut SLO 61:01 +18:02
7. 427 Šeperić Grdiša Ivan M35 SEEMOC OK Jelen CRO 61:57 +18:58
8. 423 Fabijanić Daniel M35 SEEMOC OK Jelen CRO 66:04 +23:05
9. 428 Pongrac Branimir M35 SEEMOC OK Japetic CRO 71:09 +28:10
10. 432 Halachev Nikolay M35 SEEMOC Compass-Cross BUL 85:27 +42:28
421 Ivanišević Luka M35 SEEMOC SK DMB SRB dnf
431 Kenda Klemen M35 SEEMOC Team Slovenia SLO dns
 
M40 SEEMOC (2630m, 60m)
1. 459 Pin Roland M40 SEEMOC Orienteering Tarzo a.s.d. ITA 34:33
2. 450 Veljovic Slobodan M40 SEEMOC SK MAGIC MAP SRB 37:48 +03:15
3. 457 Varnica Tomislav M40 SEEMOC OK Vihor CRO 41:47 +07:14
4. 455 Sebestyen Istvan M40 SEEMOC Stiinta Electro Sistem Baia Mare ROU 44:06 +09:33
5. 453 Iordanov Plamen M40 SEEMOC Valdi Sofia BUL 46:36 +12:03
6. 458 Ocvirk Edi M40 SEEMOC OK Japetic CRO 47:18 +12:45
7. 454 Avramovic Dejan M40 SEEMOC Orienteering Team Kosutnjak, Belgrade SRB 51:58 +17:25
8. 460 Zupan Gregor M40 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 53:27 +18:54
9. 451 Galateanu Horia M40 SEEMOC UNEFS Bucharest ROU 55:37 +21:04
10. 456 Kasev Milen M40 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 63:42 +29:09
11. 461 Kostov Gorgi M40 SEEMOC Team Macedonia MKD 67:25 +32:52
12. 449 Meštrovič Tomislav M40 SEEMOC OK Kapela CRO 78:09 +43:36
452 Krstić Predrag M40 SEEMOC PSK Pobeda SRB mp
 
M45 SEEMOC (2600m, 50m)
1. 471 Tămas Relu M45 SEEMOC C. S. SPRIA Baia ROU 42:26
2. 474 Gobec Damir M45 SEEMOC OK Vihor CRO 43:37 +01:11
3. 426 Poljanšek Aleš M45 SEEMOC OK Azimut SLO 44:04 +01:38
4. 480 Stupu Petru M45 SEEMOC CSU Brasov ROU 44:22 +01:56
5. 490 Petrovič Dušan M45 SEEMOC Orientacijski Klub Polaris SLO 47:06 +04:40
6. 477 Orehoci Robert M45 SEEMOC OK Bjelovar CRO 47:08 +04:42
7. 479 Kolev Krasimir M45 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 48:06 +05:40
8. 488 Isacov Veaceslav M45 SEEMOC Moldova MDA 49:09 +06:43
9. 491 Pust Tomaž M45 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 49:27 +07:01
10. 482 Kabadjov Ivaylo M45 SEEMOC Begun BUL 52:11 +09:45
11. 472 Nikolov Daniel M45 SEEMOC DIANA BUL 54:06 +11:40
12. 486 Koev Krasimiv M45 SEEMOC Compass-Cross BUL 55:33 +13:07
13. 492 Atanasov Aleksandar M45 SEEMOC Trapezitsa BUL 56:36 +14:10
14. 473 Dragoev Milen M45 SEEMOC DIANA BUL 59:18 +16:52
15. 478 Vukelić Bojan M45 SEEMOC OK Maksimir CRO 70:11 +27:45
16. 476 Krstić Dragan M45 SEEMOC OK Paracin SRB 82:21 +39:55
17. 475 Ilic Dejan M45 SEEMOC OK Paracin SRB 88:13 +45:47
485 Ipekoglu Suat M45 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR dns
484 Dogan Hüseyin M45 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR dns
483 Deniz Ekrem M45 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR dns
481 Pedev Todor M45 SEEMOC NSA-SIVEN BUL mp
489 Iurichin Ruslan M45 SEEMOC Moldova MDA mp
 
M50 SEEMOC (2210m, 55m)
1. 516 Bauman Boris M50 SEEMOC Mariborski OK SLO 34:18
2. 522 Grilli Alberto M50 SEEMOC Punto Nord ITA 35:56 +01:38
3. 513 Brambilla Stefano M50 SEEMOC CO2 ITA 38:10 +03:52
4. 514 Ráduly Róbert Kálmán M50 SEEMOC CSM VSK Csíkszereda Miercurea Ciuc ROU 39:13 +04:55
5. 524 Dachev Stoyan M50 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 43:06 +08:48
6. 509 Bončina Igor M50 SEEMOC OK Azimut SLO 43:58 +09:40
7. 521 Koynov Konstantin M50 SEEMOC Bulgarian O Federation BUL 45:24 +11:06
8. 508 Stefan Daniel M50 SEEMOC C.S. BABARUNCA ROU 47:42 +13:24
9. 519 Zavrl Janez M50 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 52:28 +18:10
10. 510 Markovic Radovan M50 SEEMOC OK Jasenica SRB 55:29 +21:11
11. 515 Markovic Srdjan M50 SEEMOC PSK Pobeda SRB 64:59 +30:41
12. 512 Iliev Slav M50 SEEMOC SKO Kompas Radnevo BUL 65:16 +30:58
518 Mitev Mitko M50 SEEMOC Chumrena Tvardica BUL dns
517 Gökbulut Kudret M50 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR dns
523 Yaşar Ahmet M50 SEEMOC Turkey TUR dns
511 Radovanovic Slobodan M50 SEEMOC SK MAGIC MAP SRB mp
520 Sen Sinan M50 SEEMOC Istanbul Orienteering Spor Kulubu TUR mp
 
M55 SEEMOC (1920m, 40m)
1. 547 Botos Sorin M55 SEEMOC CS ORIENTER Tg Mures ROU 39:16
2. 540 Tőkés Árpád M55 SEEMOC C.S. TranSilva Cluj ROU 39:37 +00:21
3. 548 Kamenarov Kamen M55 SEEMOC Compass-Cross BUL 40:55 +01:39
4. 549 Cerescu Pavel M55 SEEMOC Moldova MDA 41:37 +02:21
5. 544 Merunka Darko M55 SEEMOC OK Maksimir CRO 42:24 +03:08
6. 541 Costan Grigor M55 SEEMOC C.S. Garage Racing Baia Mare ROU 48:21 +09:05
7. 551 Dimitrov Dimitar M55 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 53:02 +13:46
8. 543 Borštnik Aleš M55 SEEMOC OK Tivoli SLO 63:30 +24:14
9. 539 Serafimovski Vasko M55 SEEMOC Team Macedonia MKD 65:04 +25:48
10. 545 Milovanovic Zoran M55 SEEMOC OK Jasenica SRB 66:30 +27:14
11. 550 Sladič Roman M55 SEEMOC Škofjeloški orientacijski klub SLO 70:22 +31:06
12. 542 Raškaj Darko M55 SEEMOC OK Kapela CRO 73:56 +34:40
546 Šuškić Sulejman M55 SEEMOC SK DMB SRB mp
 
M60 SEEMOC (1920m, 40m)
1. 569 Močnik Silvij M60 SEEMOC OK Azimut SLO 33:09
2. 578 Fey Sandor M60 SEEMOC Transilva Cluj ROU 34:41 +01:32
3. 574 Minoiu Emilian M60 SEEMOC Universitatea Craiova ROU 37:43 +04:34
4. 572 Kete Ivo M60 SEEMOC Planinsko Društvo Ajdovščina SLO 39:58 +06:49
5. 579 Ganev Radi M60 SEEMOC Bulgarian O Federation BUL 45:47 +12:38
6. 577 Mihalev Pavel M60 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 46:13 +13:04
7. 570 Gheorghe Dinu M60 SEEMOC CSU Brasov ROU 47:07 +13:58
8. 568 Nikolic Dragan M60 SEEMOC ''CELIK'' Smederevo SRB 47:33 +14:24
9. 571 Urdea Gheorghe M60 SEEMOC CS Chimia Victoria ROU 51:35 +18:26
10. 575 Sitnic Alexei M60 SEEMOC Moldova MDA 62:25 +29:16
11. 576 Cretu Petru M60 SEEMOC Moldova MDA 67:38 +34:29
573 Čufer Stanko M60 SEEMOC Planinsko Društvo Ajdovščina SLO dns
 
M65 SEEMOC (1340m, 25m)
1. 606 Ticleanu Mircea M65 SEEMOC CS Metropolitan Bucuresti ROU 28:52
2. 598 Enyedi Andrei M65 SEEMOC C.S. TranSilva Cluj ROU 32:00 +03:08
3. 610 Neichev Toncho M65 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 32:29 +03:37
4. 612 Nikolaev Hristo M65 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 34:48 +05:56
5. 607 Cvetković Milan M65 SEEMOC PSD Kopaonik SRB 35:47 +06:55
6. 605 Maiorescu Gabriel M65 SEEMOC CS Mentor Silva ROU 38:09 +09:17
7. 608 Vorobiov Vladimir M65 SEEMOC Moldova MDA 39:46 +10:54
8. 600 Lapajne Janko M65 SEEMOC OK Azimut SLO 40:05 +11:13
9. 602 Balmus Gheorghe M65 SEEMOC COS Dinamo-OLD MDA 46:25 +17:33
10. 604 Dodonu Ion M65 SEEMOC CSU Brasov ROU 47:06 +18:14
11. 603 Zagorac Djordje M65 SEEMOC POSK PTT Beograd SRB 49:40 +20:48
12. 611 Bernardi Silvano M65 SEEMOC Orienteering Tarzo a.s.d. ITA 62:13 +33:21
13. 609 Alexandrescu Constantin M65 SEEMOC Romania ROU 63:53 +35:01
14. 599 Mesić Ivica M65 SEEMOC OK Vihor CRO 71:37 +42:45
601 Sedej Vlado M65 SEEMOC OK Azimut SLO dns
 
W35 SEEMOC (2080m, 50m)
1. 848 Stupu Anca W35 SEEMOC CSU Brasov ROU 35:27
2. 846 Hribar Anica W35 SEEMOC OK Brežice SLO 36:54 +01:27
3. 852 Nikolova Eleonora W35 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 36:58 +01:31
4. 845 Orlić Antonija W35 SEEMOC OK Bjelovar CRO 39:06 +03:39
5. 851 Atanasova Mariyana W35 SEEMOC Trapezitsa BUL 47:22 +11:55
6. 849 Dimitrova Tanya W35 SEEMOC Sarnena Gora BUL 53:42 +18:15
7. 847 Giuganino Barbara W35 SEEMOC CO2 ITA 55:30 +20:03
8. 843 Beblek Ana W35 SEEMOC OK Jelen CRO 55:50 +20:23
9. 844 Čorko Meštrović Irena W35 SEEMOC OK Kapela CRO 65:18 +29:51
10. 842 Berženji Sanda W35 SEEMOC OK Kapela CRO 75:04 +39:37
850 Zambiasi Clizia W35 SEEMOC Semiperdo Orienteering Maniago ITA dns
 
W40 SEEMOC (1890m, 50m)
1. 868 Zupan Romana W40 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 39:39
2. 869 Krasteva Milena W40 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 41:18 +01:39
3. 862 Georgieva Radina W40 SEEMOC DIANA BUL 42:27 +02:48
4. 865 Penkova Violeta W40 SEEMOC Mazalat BUL 44:38 +04:59
5. 864 Petrovic Natasha W40 SEEMOC SK MAGIC MAP SRB 51:17 +11:38
6. 866 Seražin Korper Sabina W40 SEEMOC Team Croatia CRO 56:12 +16:33
7. 867 Hacin Kölner Irena W40 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 64:09 +24:30
863 Ljubisavljevic Tatjana W40 SEEMOC OK Jasenica SRB dns
 
W45 SEEMOC (1730m, 35m)
1. 887 Pribaković Borštnik Ana W45 SEEMOC OK Tivoli SLO 29:54
2. 897 Minoiu Veronica W45 SEEMOC Universitatea Craiova ROU 32:00 +02:06
3. 890 Vassileva Tzvetanka W45 SEEMOC CO2 ITA 38:57 +09:03
4. 889 Ilieva Pavlina W45 SEEMOC SKO Kompas Radnevo BUL 46:03 +16:09
5. 885 Gobec Ivana W45 SEEMOC OK Vihor CRO 47:23 +17:29
6. 891 Kainakchieva Julia W45 SEEMOC Mladost BUL 54:32 +24:38
7. 884 Sapundjieva Radmila W45 SEEMOC DIANA BUL 56:50 +26:56
8. 898 Gateva Miglena W45 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 59:06 +29:12
9. 886 Glinska Beata Adrianna W45 SEEMOC OK Kapela CRO 61:07 +31:13
10. 895 Kalenderoglu Tatiana W45 SEEMOC Istanbul Orienteering Spor Kulubu TUR 67:50 +37:56
11. 896 Sen Sibel W45 SEEMOC Istanbul Orienteering Spor Kulubu TUR 90:58 +61:04
12. 894 Topalova Nikolina W45 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 121:54 +92:00
 
W50 SEEMOC (1730m, 35m)
1. 910 Juhas Irina W50 SEEMOC OK DIF SRB 30:35
2. 909 Zheceva Mariana W50 SEEMOC DIANA BUL 40:26 +09:51
3. 911 Dimitrova Petya W50 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 43:51 +13:16
4. 912 Todorova Margarita W50 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 47:45 +17:10
5. 913 Ivanova Elvina W50 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 51:39 +21:04
6. 908 Stefan Cristina W50 SEEMOC C.S. BABARUNCA ROU 56:03 +25:28
7. 915 Cecan Olga W50 SEEMOC Moldova MDA 65:13 +34:38
914 Miteva Pavlina W50 SEEMOC Chumrena Tvardica BUL dns
 
W55 SEEMOC (1340m, 25m)
1. 932 Marusceac Elena W55 SEEMOC Moldova MDA 42:20
2. 931 Kamenarova Tzvetelina W55 SEEMOC Compass-Cross BUL 50:45 +08:25
3. 934 Dimitrova Mariana W55 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 52:46 +10:26
4. 929 Bridger Diana W55 SEEMOC ORIENTACTION CYP 54:44 +12:24
5. 933 Cretu Natalia W55 SEEMOC Moldova MDA 65:36 +23:16
6. 928 Cvitković Maja W55 SEEMOC OK Vihor CRO 66:12 +23:52
7. 930 Babić Jelena W55 SEEMOC PSK Pobeda SRB 66:43 +24:23
927 Bingol Ayse Petek W55 SEEMOC ODTÜ Orienteering TUR mp
 
W60 SEEMOC (1340m, 25m)
1. 954 Marinova-Zhaltova Krassimira W60 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 31:17
2. 949 Deconescu Natalia W60 SEEMOC Clubul Sportiv Orienteering Masters ROU 31:21 +00:04
3. 950 Danailova Marisya W60 SEEMOC Mladost BUL 33:25 +02:08
4. 948 Maiorescu Niculina W60 SEEMOC CS Mentor Silva ROU 45:56 +14:39
5. 947 Bors Cornelia W60 SEEMOC CSU Brasov ROU 47:40 +16:23
6. 951 Frangova Zhivka W60 SEEMOC Mladost BUL 57:54 +26:37
7. 952 Fenmen Nermin W60 SEEMOC Ankara GSM TUR 74:58 +43:41
8. 953 Vorobiova Olga W60 SEEMOC Moldova MDA 87:59 +56:42
 
W65 SEEMOC (1320m, 25m)
1. 957 Bacanac Ljubica W65 SEEMOC OK DIF SRB 41:13
2. 958 Nistoreanu Valentina W65 SEEMOC CS Mentor Silva ROU 88:02 +46:49
3. 960 Jovanović Milica W65 SEEMOC Orijentiring klub Soko 2015 SRB 103:37 +62:24
959 Kovač Marija W65 SEEMOC Planinsko Društvo Ajdovščina SLO dns
 
W70 SEEMOC (1320m, 25m)
1. 972 Fey Clara W70 SEEMOC Transilva Cluj ROU 40:03
2. 971 Licia Kalcich W70 SEEMOC Polisportiva Besanese ITA 56:14 +16:11
3. 970 Pogorletcaia Larisa W70 SEEMOC Moldova MDA 93:35 +53:32
4. 969 Milacic - Bajic Mirjana W70 SEEMOC PSK Pobeda SRB 96:51 +56:48