Cerkno Cup 2018 23. 08. 2018 21:16:00
Results (stage 2 - Middle WRE)

Pos. St. No. Name Class Club Country Time 2 Time+
 
M16 SEEOC (2210m, 55m)
1. 306 Vîrtan Maxim M16 SEEOC Team Moldova MDA 29:35
2. 313 Shterev Preslav M16 SEEOC Team Bulgaria BUL 30:33 +00:58
3. 316 Jevševar Martin M16 SEEOC Team Slovenia SLO 32:23 +02:48
4. 315 Kavčič Domen M16 SEEOC Team Slovenia SLO 33:09 +03:34
5. 309 Adrian Iacob M16 SEEOC Team Romania ROU 35:59 +06:24
6. 304 Iordatii Vladimir M16 SEEOC Team Moldova MDA 37:08 +07:33
7. 311 Nedkov Nikolay M16 SEEOC Team Bulgaria BUL 37:20 +07:45
8. 310 Alexandru Catana M16 SEEOC Team Romania ROU 38:21 +08:46
9. 303 Davîdov Iaroslav M16 SEEOC Team Moldova MDA 38:41 +09:06
10. 314 Ivanov Aleksandar M16 SEEOC Team Bulgaria BUL 39:12 +09:37
11. 312 Petrov Kaloyan M16 SEEOC Team Bulgaria BUL 40:22 +10:47
12. 302 Gobec Jan M16 SEEOC Team Croatia CRO 43:12 +13:37
13. 308 Nandor Csis M16 SEEOC Team Romania ROU 46:07 +16:32
14. 317 Poženel Natan Maj M16 SEEOC Team Slovenia SLO 46:11 +16:36
15. 318 Luznar Aljaž M16 SEEOC Team Slovenia SLO 52:10 +22:35
16. 301 Kostić Nikola M16 SEEOC Team Serbia SRB 53:07 +23:32
17. 305 Spataru Evghenii M16 SEEOC Team Moldova MDA 59:52 +30:17
18. 300 Milekić Đorde M16 SEEOC Team Serbia SRB 68:49 +39:14
19. 299 Najdanović Milan M16 SEEOC Team Serbia SRB 70:04 +40:29
307 Catalin Vadean M16 SEEOC Team Romania ROU mp
 
M18 SEEOC (2640m, 60m)
1. 351 Ravnikar Žan M18 SEEOC Team Slovenia SLO 29:50
2. 352 Blaž Matic M18 SEEOC Team Slovenia SLO 31:36 +01:46
3. 348 Kotkov Toma M18 SEEOC Team Bulgaria BUL 36:13 +06:23
4. 344 Knobloch Esztergar Peter M18 SEEOC Team Romania ROU 36:23 +06:33
5. 346 Neykov Valentin M18 SEEOC Team Bulgaria BUL 37:35 +07:45
6. 345 Crisan Ionut M18 SEEOC Team Romania ROU 37:49 +07:59
7. 341 Iurichin Nichita M18 SEEOC Team Moldova MDA 39:38 +09:48
8. 350 Gantar Tjaž M18 SEEOC Team Slovenia SLO 40:06 +10:16
9. 342 Peles Vlad M18 SEEOC Team Romania ROU 43:35 +13:45
10. 335 Radovanović Marko M18 SEEOC Team Serbia SRB 44:20 +14:30
11. 347 Borisov Petar M18 SEEOC Team Bulgaria BUL 45:34 +15:44
12. 343 Vigh Lorand M18 SEEOC Team Romania ROU 46:04 +16:14
13. 333 Šaljić Adi M18 SEEOC Team BIH BiH 47:10 +17:20
14. 334 Marković Dušan M18 SEEOC Team Serbia SRB 47:42 +17:52
15. 336 Nikodijević Aleksa M18 SEEOC Team Serbia SRB 51:09 +21:19
16. 339 Gladchih Dmitrii M18 SEEOC Team Moldova MDA 51:43 +21:53
17. 338 Macari Marius M18 SEEOC Team Moldova MDA 55:01 +25:11
18. 337 Kukec Jura M18 SEEOC Team Croatia CRO 56:40 +26:50
19. 353 Rupnik Ambrož M18 SEEOC Team Slovenia SLO 60:42 +30:52
20. 355 Todorovski Jovan M18 SEEOC Team Macedonia MKD 76:18 +46:28
21. 356 Trajkoski David M18 SEEOC Team Macedonia MKD 95:59 +66:09
22. 332 Pandzić Feđa M18 SEEOC Team BIH BiH 104:44 +74:54
23. 354 Veleski Hristijan M18 SEEOC Team Macedonia MKD 128:05 +98:15
349 Ivandjikov Boyan M18 SEEOC Team Bulgaria BUL mp
 
M20 SEEOC (2630m, 60m)
1. 366 George Minoiu M20 SEEOC Team Romania ROU 30:02
2. 376 Yordanov Stefan M20 SEEOC Team Bulgaria BUL 33:52 +03:50
3. 369 Csongor Szikszai M20 SEEOC Team Romania ROU 34:31 +04:29
4. 373 Škarabot Matej M20 SEEOC Team Slovenia SLO 37:11 +07:09
5. 365 Cabîs Vladimir M20 SEEOC Team Moldova MDA 38:18 +08:16
6. 375 Georgiev Plamen M20 SEEOC Team Bulgaria BUL 43:04 +13:02
7. 340 Buzuc Constantin M20 SEEOC Team Moldova MDA 43:05 +13:03
8. 368 Alexandru Biro M20 SEEOC Team Romania ROU 47:04 +17:02
9. 367 Sergiu Mate M20 SEEOC Team Romania ROU 49:15 +19:13
10. 371 Petrovič Gašper M20 SEEOC Team Slovenia SLO 50:00 +19:58
11. 377 Koteski Mario M20 SEEOC Team Macedonia MKD 50:37 +20:35
12. 374 Rachev Martin M20 SEEOC Team Bulgaria BUL 58:23 +28:21
13. 370 Hadalin Iztok M20 SEEOC Team Slovenia SLO 59:14 +29:12
372 Bogataj Mark M20 SEEOC Team Slovenia SLO dns
 
M21E SEEOC (4130m, 130m)
1. 126 Sirakov Ivan M21E SEEOC Team Bulgaria BUL 42:23
2. 120 Fomiciov Anatolii M21E SEEOC Team Moldova MDA 45:00 +02:37
3. 123 Yordanov Teodor M21E SEEOC Team Bulgaria BUL 46:24 +04:01
4. 121 Fomiciov Ivan M21E SEEOC Team Moldova MDA 47:10 +04:47
5. 125 Ciobanu Roman M21E SEEOC Team Romania ROU 47:38 +05:15
6. 122 Fomiciov Vasilii M21E SEEOC Team Moldova MDA 47:42 +05:19
7. 119 Razum Matija M21E SEEOC Team Croatia CRO 48:28 +06:05
8. 114 Tušar Peter M21E SEEOC Team Slovenia SLO 48:53 +06:30
9. 117 Atanasov Apostol M21E SEEOC Team Bulgaria BUL 49:40 +07:17
10. 106 Stanonik Simon M21E SEEOC Team Slovenia SLO 50:10 +07:47
11. 111 Hribar Andraž M21E SEEOC Team Slovenia SLO 50:38 +08:15
12. 116 Fala Sergiu M21E SEEOC Team Moldova MDA 51:32 +09:09
13. 113 Suciu Simion M21E SEEOC Team Romania ROU 54:12 +11:49
14. 107 Barkasz Daniel M21E SEEOC Team Romania ROU 54:48 +12:25
15. 124 Zhelyazkov Dimitar M21E SEEOC Team Bulgaria BUL 56:00 +13:37
16. 115 Bilić Stefan M21E SEEOC Team Serbia SRB 57:37 +15:14
17. 103 Dovč Jan M21E SEEOC Team Slovenia SLO 57:52 +15:29
18. 112 Ćorić Željko M21E SEEOC Team Serbia SRB 58:36 +16:13
19. 108 Ivković Slobodan M21E SEEOC Team Serbia SRB 60:42 +18:19
20. 110 Patras Ionut M21E SEEOC Team Romania ROU 61:03 +18:40
21. 105 Čapeta Davor M21E SEEOC Team Croatia CRO 70:11 +27:48
22. 102 Horvat Lobel M21E SEEOC Team Croatia CRO 77:33 +35:10
23. 104 Draginov Yane M21E SEEOC Team Macedonia MKD 103:42 +61:19
24. 101 Taleski Aleksandar M21E SEEOC Team Macedonia MKD 114:03 +71:40
109 Ivković Luka M21E SEEOC Team Croatia CRO dns
 
W16 SEEOC (1890m, 50m)
1. 729 Petrova Yasna W16 SEEOC Team Bulgaria BUL 23:29
2. 718 Babič Katja W16 SEEOC Team Slovenia SLO 26:41 +03:12
3. 728 Georgieva Niya W16 SEEOC Team Bulgaria BUL 27:39 +04:10
4. 716 Divin Judit W16 SEEOC Team Romania ROU 30:07 +06:38
5. 717 Roman Alexandra W16 SEEOC Team Romania ROU 31:06 +07:37
6. 724 Perić Jerković Olga W16 SEEOC Team Croatia CRO 31:42 +08:13
7. 730 Koeva Velina W16 SEEOC Team Bulgaria BUL 32:24 +08:55
8. 721 Tušar Teja W16 SEEOC Team Slovenia SLO 32:58 +09:29
9. 719 Kern Tina W16 SEEOC Team Slovenia SLO 33:15 +09:46
10. 723 Pavlin Paula W16 SEEOC Team Croatia CRO 34:15 +10:46
11. 714 Galateanu Daria W16 SEEOC Team Romania ROU 34:49 +11:20
12. 720 Pogačar Ana Pia W16 SEEOC Team Slovenia SLO 37:18 +13:49
13. 726 Eriomenco Iulia W16 SEEOC Team Moldova MDA 37:27 +13:58
14. 715 Raduly Reka W16 SEEOC Team Romania ROU 39:13 +15:44
15. 711 Krtinić Mia W16 SEEOC Team Serbia SRB 47:53 +24:24
16. 710 Najdanović Nevena W16 SEEOC Team Serbia SRB 49:16 +25:47
17. 732 Bojadzieva Margaux W16 SEEOC Team Macedonia MKD 56:25 +32:56
18. 713 Parascheva Nicoletta W16 SEEOC Team Moldova MDA 57:00 +33:31
19. 731 Serafimovska Hristina W16 SEEOC Team Macedonia MKD 65:47 +42:18
20. 722 Huko Emina W16 SEEOC Team BIH BiH 68:06 +44:37
21. 749 Pisaniuc Olga W16 SEEOC Team Moldova MDA 75:17 +51:48
22. 725 Miron Valeria W16 SEEOC Team Moldova MDA 80:01 +56:32
712 Stuparević Nina W16 SEEOC Team Serbia SRB mp
 
W18 SEEOC (2080m, 50m)
1. 759 Dyaksova Andreya W18 SEEOC Team Bulgaria BUL 26:55
2. 757 Dermendzhieva Mariya W18 SEEOC Team Bulgaria BUL 29:27 +02:32
3. 755 Virag Timea W18 SEEOC Team Romania ROU 32:53 +05:58
4. 762 Poljanšek Nika W18 SEEOC Team Slovenia SLO 38:02 +11:07
5. 748 Nadrag Valeria W18 SEEOC Team Moldova MDA 39:25 +12:30
6. 753 Marcu Valentina W18 SEEOC Team Romania ROU 40:30 +13:35
7. 752 Galateanu Adela W18 SEEOC Team Romania ROU 41:21 +14:26
8. 746 Grozdanić Jovana W18 SEEOC Team Serbia SRB 42:03 +15:08
9. 758 Ivanova Simona W18 SEEOC Team Bulgaria BUL 42:46 +15:51
10. 747 Ćirić Lenka W18 SEEOC Team Serbia SRB 42:53 +15:58
11. 760 Razpet Deja W18 SEEOC Team Slovenia SLO 43:38 +16:43
12. 761 Zavrl Zala W18 SEEOC Team Slovenia SLO 45:29 +18:34
13. 756 Lambeva Monika W18 SEEOC Team Bulgaria BUL 52:52 +25:57
14. 751 Spînu Ana W18 SEEOC Team Moldova MDA 54:30 +27:35
15. 767 Talijan Jovana W18 SEEOC Team Serbia SRB 54:48 +27:53
16. 754 Teca Alina W18 SEEOC Team Romania ROU 56:35 +29:40
17. 763 Šalamun Ana W18 SEEOC Team Slovenia SLO 56:50 +29:55
18. 783 Corostîliova Anastasia W18 SEEOC Team Moldova MDA 57:24 +30:29
19. 766 Krzheska Eleonora W18 SEEOC Team Macedonia MKD 61:44 +34:49
20. 765 Jovanoska Elena W18 SEEOC Team Macedonia MKD 63:31 +36:36
21. 764 Serafimovska Marija W18 SEEOC Team Macedonia MKD 64:14 +37:19
22. 744 Dzaferović Lamija W18 SEEOC Team BIH BiH 87:02 +60:07
23. 745 Tatić Natalija W18 SEEOC Team Serbia SRB 87:04 +60:09
24. 750 Iordachi Victoria W18 SEEOC Team Moldova MDA 139:54 +112:59
 
W20 SEEOC (2600m, 50m)
1. 789 Mitkova Borislava W20 SEEOC Team Bulgaria BUL 38:44
2. 791 Dyaksova Evangelina W20 SEEOC Team Bulgaria BUL 46:31 +07:47
3. 781 Stanojević Olga W20 SEEOC Team Serbia SRB 47:19 +08:35
4. 788 Culcean Roxana W20 SEEOC Team Romania ROU 48:12 +09:28
5. 786 Neda Agnes W20 SEEOC Team Romania ROU 50:14 +11:30
6. 793 Ravnikar Monika W20 SEEOC Team Slovenia SLO 50:39 +11:55
7. 790 Atanasova Elitsa W20 SEEOC Team Bulgaria BUL 51:31 +12:47
8. 795 Foški Brina W20 SEEOC Team Slovenia SLO 52:30 +13:46
9. 792 Gantar Lara W20 SEEOC Team Slovenia SLO 53:54 +15:10
10. 787 Mija Denise W20 SEEOC Team Romania ROU 67:45 +29:01
11. 782 Zacrevschi Daria W20 SEEOC Team Moldova MDA 99:40 +60:56
12. 784 Staver Adriana W20 SEEOC Team Moldova MDA 105:21 +66:37
794 Jezeršek Polona W20 SEEOC Team Slovenia SLO dns
785 Turcanu Lucia W20 SEEOC Team Moldova MDA mp
 
W21E SEEOC (2870m, 60m)
1. 16 Rîbediuc Galina W21E SEEOC Team Moldova MDA 38:23
2. 20 Ilieva Iliana W21E SEEOC Team Bulgaria BUL 39:11 +00:48
3. 13 Jeram Nuša W21E SEEOC Team Slovenia SLO 41:16 +02:53
4. 18 Ivanova Kristina W21E SEEOC Team Bulgaria BUL 41:21 +02:58
5. 15 Anghel Andra W21E SEEOC Team Romania ROU 41:36 +03:13
6. 17 Dyaksova Antoaneta W21E SEEOC Team Bulgaria BUL 44:55 +06:32
7. 19 Gotseva Liliana W21E SEEOC Team Bulgaria BUL 47:34 +09:11
8. 10 Flerin Mojca W21E SEEOC Team Slovenia SLO 48:21 +09:58
9. 6 Chkripeska Meri W21E SEEOC Team Macedonia MKD 48:53 +10:30
10. 11 Perać Slađana W21E SEEOC Team Serbia SRB 51:15 +12:52
11. 14 Dokmanović Dragana W21E SEEOC Team Serbia SRB 53:21 +14:58
12. 4 Flašker Ajda W21E SEEOC Team Slovenia SLO 55:45 +17:22
13. 12 Raduly Annamaria W21E SEEOC Team Romania ROU 57:45 +19:22
14. 3 Naghibina Iulia W21E SEEOC Team Moldova MDA 70:54 +32:31
15. 37 Petreska Talija W21E SEEOC Team Macedonia MKD 72:00 +33:37
16. 5 Jandrečić Nola W21E SEEOC Team Croatia CRO 81:06 +42:43
17. 1 Bondarenco Natalia W21E SEEOC Team Moldova MDA 96:03 +57:40
18. 8 Isacova Anastasia W21E SEEOC Team Moldova MDA 162:28 +124:05
7 Bogataj Tajda W21E SEEOC Team Slovenia SLO dns
9 Ćosić Marija W21E SEEOC Team Serbia SRB dns