Cerkno Cup 2018 23. 08. 2018 21:17:00
Start list by classes (stage 3 - Long WRE)

No. St. No. Chip No. Name Class Club Country Start 3
 
M35 SEEMOC (7480m, 450m)
1. 431 887795 Kenda Klemen M35 SEEMOC Team Slovenia SLO 47:00
2. 422 7778899 Vuk Tomislav M35 SEEMOC OK Vihor CRO 49:00
3. 424 406848 Peternelj Drago M35 SEEMOC OK Azimut SLO 51:00
4. 423 446316 Fabijanić Daniel M35 SEEMOC OK Jelen CRO 53:00
5. 432 1409403 Halachev Nikolay M35 SEEMOC Compass-Cross BUL 55:00
6. 425 1413730 Sedej Matej M35 SEEMOC OK Azimut SLO 57:00
7. 427 7622357 Šeperić Grdiša Ivan M35 SEEMOC OK Jelen CRO 59:00
8. 433 7210500 Kölner Blaž M35 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 63:00
9. 430 7820618 Delić Petar M35 SEEMOC OK Maksimir CRO 65:00
10. 428 7032222 Pongrac Branimir M35 SEEMOC OK Japetic CRO 67:00
11. 421 2077030 Ivanišević Luka M35 SEEMOC SK DMB SRB 69:00
12. 429 2077852 Jevševar Bojan M35 SEEMOC OK Brežice SLO 71:00
 
M40 SEEMOC (6610m, 360m)
1. 449 2088246 Meštrovič Tomislav M40 SEEMOC OK Kapela CRO 29:00
2. 458 750723 Ocvirk Edi M40 SEEMOC OK Japetic CRO 31:00
3. 460 7210497 Zupan Gregor M40 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 33:00
4. 457 8079783 Varnica Tomislav M40 SEEMOC OK Vihor CRO 35:00
5. 450 1401554 Veljovic Slobodan M40 SEEMOC SK MAGIC MAP SRB 37:00
6. 451 1408248 Galateanu Horia M40 SEEMOC UNEFS Bucharest ROU 39:00
7. 452 9998889 Krstić Predrag M40 SEEMOC PSK Pobeda SRB 41:00
8. 455 7777740 Sebestyen Istvan M40 SEEMOC Stiinta Electro Sistem Baia Mare ROU 43:00
9. 453 8627833 Iordanov Plamen M40 SEEMOC Valdi Sofia BUL 45:00
10. 456 1401684 Kasev Milen M40 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 47:00
11. 454 435106 Avramovic Dejan M40 SEEMOC Orienteering Team Kosutnjak, Belgrade SRB 49:00
12. 459 1006243 Pin Roland M40 SEEMOC Orienteering Tarzo a.s.d. ITA 51:00
13. 461 2046131 Kostov Gorgi M40 SEEMOC Team Macedonia MKD 53:00
 
M45 SEEMOC (4620m, 275m)
1. 485 7208055 Ipekoglu Suat M45 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR 34:00
2. 473 8655588 Dragoev Milen M45 SEEMOC DIANA BUL 36:00
3. 478 300743 Vukelić Bojan M45 SEEMOC OK Maksimir CRO 38:00
4. 471 8637582 Tămas Relu M45 SEEMOC C. S. SPRIA Baia ROU 40:00
5. 474 585858 Gobec Damir M45 SEEMOC OK Vihor CRO 42:00
6. 480 2042235 Stupu Petru M45 SEEMOC CSU Brasov ROU 44:00
7. 476 1413995 Krstić Dragan M45 SEEMOC OK Paracin SRB 46:00
8. 489 1302749 Iurichin Ruslan M45 SEEMOC Moldova MDA 48:00
9. 481 1008168 Pedev Todor M45 SEEMOC NSA-SIVEN BUL 50:00
10. 490 1566506 Petrovič Dušan M45 SEEMOC Orientacijski Klub Polaris SLO 52:00
11. 488 2104657 Isacov Veaceslav M45 SEEMOC Moldova MDA 54:00
12. 472 8652501 Nikolov Daniel M45 SEEMOC DIANA BUL 56:00
13. 475 8637583 Ilic Dejan M45 SEEMOC OK Paracin SRB 58:00
14. 492 2008678 Atanasov Aleksandar M45 SEEMOC Trapezitsa BUL 60:00
15. 484 7208059 Dogan Hüseyin M45 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR 62:00
16. 479 1302758 Kolev Krasimir M45 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 64:00
17. 486 1409405 Koev Krasimiv M45 SEEMOC Compass-Cross BUL 66:00
18. 482 9777999 Kabadjov Ivaylo M45 SEEMOC Begun BUL 68:00
19. 477 8250869 Orehoci Robert M45 SEEMOC OK Bjelovar CRO 70:00
20. 483 7205200 Deniz Ekrem M45 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR 72:00
21. 426 2069848 Poljanšek Aleš M45 SEEMOC OK Azimut SLO 74:00
 
M50 SEEMOC (4200m, 250m)
1. 515 2077069 Markovic Srdjan M50 SEEMOC PSK Pobeda SRB 45:00
2. 509 2800010 Bončina Igor M50 SEEMOC OK Azimut SLO 47:00
3. 516 7673167 Bauman Boris M50 SEEMOC Mariborski OK SLO 49:00
4. 511 1396144 Radovanovic Slobodan M50 SEEMOC SK MAGIC MAP SRB 51:00
5. 518 2073598 Mitev Mitko M50 SEEMOC Chumrena Tvardica BUL 53:00
6. 519 7055111 Zavrl Janez M50 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 55:00
7. 512 8625790 Iliev Slav M50 SEEMOC SKO Kompas Radnevo BUL 57:00
8. 522 8488388 Grilli Alberto M50 SEEMOC Punto Nord ITA 59:00
9. 513 7203667 Brambilla Stefano M50 SEEMOC CO2 ITA 61:00
10. 520 1681227 Sen Sinan M50 SEEMOC Istanbul Orienteering Spor Kulubu TUR 63:00
11. 517 7208058 Gökbulut Kudret M50 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR 65:00
12. 510 1600010 Markovic Radovan M50 SEEMOC OK Jasenica SRB 67:00
13. 523 1401549 Yaşar Ahmet M50 SEEMOC Turkey TUR 69:00
14. 508 7209820 Stefan Daniel M50 SEEMOC C.S. BABARUNCA ROU 71:00
15. 521 1007900 Koynov Konstantin M50 SEEMOC Bulgarian O Federation BUL 73:00
16. 524 7300016 Dachev Stoyan M50 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 75:00
17. 514 7210417 Ráduly Róbert Kálmán M50 SEEMOC CSM VSK Csíkszereda Miercurea Ciuc ROU 77:00
 
M55 SEEMOC (3490m, 210m)
1. 542 893828 Raškaj Darko M55 SEEMOC OK Kapela CRO 00:00
2. 541 1165557 Costan Grigor M55 SEEMOC C.S. Garage Racing Baia Mare ROU 02:00
3. 547 7211386 Botos Sorin M55 SEEMOC CS ORIENTER Tg Mures ROU 04:00
4. 544 7630314 Merunka Darko M55 SEEMOC OK Maksimir CRO 06:00
5. 548 1007874 Kamenarov Kamen M55 SEEMOC Compass-Cross BUL 08:00
6. 546 1413996 Šuškić Sulejman M55 SEEMOC SK DMB SRB 10:00
7. 551 2073612 Dimitrov Dimitar M55 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 12:00
8. 540 1006655 Tőkés Árpád M55 SEEMOC C.S. TranSilva Cluj ROU 14:00
9. 549 1000409 Cerescu Pavel M55 SEEMOC Moldova MDA 16:00
10. 543 406885 Borštnik Aleš M55 SEEMOC OK Tivoli SLO 18:00
11. 545 888889 Milovanovic Zoran M55 SEEMOC OK Jasenica SRB 20:00
12. 539 2046130 Serafimovski Vasko M55 SEEMOC Team Macedonia MKD 22:00
13. 552 2050455 Čerin Aleš M55 SEEMOC OK Tivoli SLO 24:00
 
M60 SEEMOC (3490m, 210m)
1. 577 8655699 Mihalev Pavel M60 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 26:00
2. 571 7205765 Urdea Gheorghe M60 SEEMOC CS Chimia Victoria ROU 28:00
3. 574 8000407 Minoiu Emilian M60 SEEMOC Universitatea Craiova ROU 30:00
4. 578 1006654 Fey Sandor M60 SEEMOC Transilva Cluj ROU 32:00
5. 576 1304072 Cretu Petru M60 SEEMOC Moldova MDA 34:00
6. 579 2008590 Ganev Radi M60 SEEMOC Bulgarian O Federation BUL 36:00
7. 570 2042224 Gheorghe Dinu M60 SEEMOC CSU Brasov ROU 38:00
8. 568 2077036 Nikolic Dragan M60 SEEMOC ''CELIK'' Smederevo SRB 40:00
9. 575 1411591 Sitnic Alexei M60 SEEMOC Moldova MDA 42:00
10. 573 2034098 Čufer Stanko M60 SEEMOC Planinsko Društvo Ajdovščina SLO 44:00
11. 569 1401599 Močnik Silvij M60 SEEMOC OK Azimut SLO 46:00
12. 572 2034084 Kete Ivo M60 SEEMOC Planinsko Društvo Ajdovščina SLO 48:00
 
M65 SEEMOC (2310m, 110m)
1. 610 8655698 Neichev Toncho M65 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 01:00
2. 600 406850 Lapajne Janko M65 SEEMOC OK Azimut SLO 03:00
3. 609 7205701 Alexandrescu Constantin M65 SEEMOC Romania ROU 05:00
4. 612 412732 Nikolaev Hristo M65 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 07:00
5. 602 1000320 Balmus Gheorghe M65 SEEMOC COS Dinamo-OLD MDA 09:00
6. 605 1302737 Maiorescu Gabriel M65 SEEMOC CS Mentor Silva ROU 11:00
7. 611 201476 Bernardi Silvano M65 SEEMOC Orienteering Tarzo a.s.d. ITA 13:00
8. 606 211869 Ticleanu Mircea M65 SEEMOC CS Metropolitan Bucuresti ROU 15:00
9. 603 437223 Zagorac Djordje M65 SEEMOC POSK PTT Beograd SRB 17:00
10. 598 1006646 Enyedi Andrei M65 SEEMOC C.S. TranSilva Cluj ROU 19:00
11. 604 1304121 Dodonu Ion M65 SEEMOC CSU Brasov ROU 21:00
12. 607 348523 Cvetković Milan M65 SEEMOC PSD Kopaonik SRB 23:00
13. 601 1398546 Sedej Vlado M65 SEEMOC OK Azimut SLO 25:00
14. 599 222401 Mesić Ivica M65 SEEMOC OK Vihor CRO 27:00
15. 608 1300214 Vorobiov Vladimir M65 SEEMOC Moldova MDA 29:00
 
W21E SEEOC (7480m, 450m)
1. 1 1000314 Bondarenco Natalia W21E SEEOC Team Moldova MDA 01:00
2. 37 2046152 Petreska Talija W21E SEEOC Team Macedonia MKD 03:00
3. 3 1000319 Naghibina Iulia W21E SEEOC Team Moldova MDA 05:00
4. 10 1404141 Flerin Mojca W21E SEEOC Team Slovenia SLO 07:00
5. 5 7600000 Jandrečić Nola W21E SEEOC Team Croatia CRO 09:00
6. 4 2036371 Flašker Ajda W21E SEEOC Team Slovenia SLO 11:00
7. 8 1000321 Isacova Anastasia W21E SEEOC Team Moldova MDA 13:00
8. 7 7487748 Bogataj Tajda W21E SEEOC Team Slovenia SLO 15:00
9. 11 8209986 Perać Slađana W21E SEEOC Team Serbia SRB 17:00
10. 12 7210418 Raduly Annamaria W21E SEEOC Team Romania ROU 19:00
11. 6 2046111 Chkripeska Meri W21E SEEOC Team Macedonia MKD 21:00
12. 9 2015228 Ćosić Marija W21E SEEOC Team Serbia SRB 23:00
13. 13 2052392 Jeram Nuša W21E SEEOC Team Slovenia SLO 25:00
14. 14 1428919 Dokmanović Dragana W21E SEEOC Team Serbia SRB 27:00
15. 17 8087808 Dyaksova Antoaneta W21E SEEOC Team Bulgaria BUL 29:00
16. 19 8111181 Gotseva Liliana W21E SEEOC Team Bulgaria BUL 31:00
17. 16 8041989 Rîbediuc Galina W21E SEEOC Team Moldova MDA 33:00
18. 15 8000410 Anghel Andra W21E SEEOC Team Romania ROU 35:00
19. 18 8227777 Ivanova Kristina W21E SEEOC Team Bulgaria BUL 37:00
20. 20 502549 Ilieva Iliana W21E SEEOC Team Bulgaria BUL 39:00
 
W35 SEEMOC (4350m, 250m)
1. 842 2120666 Berženji Sanda W35 SEEMOC OK Kapela CRO 50:00
2. 845 8041177 Orlić Antonija W35 SEEMOC OK Bjelovar CRO 52:00
3. 852 2013475 Nikolova Eleonora W35 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 54:00
4. 851 2008676 Atanasova Mariyana W35 SEEMOC Trapezitsa BUL 56:00
5. 848 211743 Stupu Anca W35 SEEMOC CSU Brasov ROU 58:00
6. 850 8088086 Zambiasi Clizia W35 SEEMOC Semiperdo Orienteering Maniago ITA 60:00
7. 843 7663976 Beblek Ana W35 SEEMOC OK Jelen CRO 62:00
8. 844 2105096 Čorko Meštrović Irena W35 SEEMOC OK Kapela CRO 64:00
9. 846 2077785 Hribar Anica W35 SEEMOC OK Brežice SLO 66:00
10. 847 7202221 Giuganino Barbara W35 SEEMOC CO2 ITA 68:00
11. 849 9555406 Dimitrova Tanya W35 SEEMOC Sarnena Gora BUL 70:00
 
W40 SEEMOC (3770m, 240m)
1. 868 1425101 Zupan Romana W40 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 51:00
2. 865 2008675 Penkova Violeta W40 SEEMOC Mazalat BUL 53:00
3. 863 2015226 Ljubisavljevic Tatjana W40 SEEMOC OK Jasenica SRB 55:00
4. 867 1425110 Hacin Kölner Irena W40 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 57:00
5. 862 2008657 Georgieva Radina W40 SEEMOC DIANA BUL 59:00
6. 864 1403182 Petrovic Natasha W40 SEEMOC SK MAGIC MAP SRB 61:00
7. 869 2013447 Krasteva Milena W40 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 63:00
8. 866 46479 Seražin Korper Sabina W40 SEEMOC Team Croatia CRO 65:00
 
W45 SEEMOC (3430m, 210m)
1. 890 2029966 Vassileva Tzvetanka W45 SEEMOC CO2 ITA 00:00
2. 886 2109710 Glinska Beata Adrianna W45 SEEMOC OK Kapela CRO 02:00
3. 884 2073609 Sapundjieva Radmila W45 SEEMOC DIANA BUL 04:00
4. 898 2013415 Gateva Miglena W45 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 06:00
5. 896 1690207 Sen Sibel W45 SEEMOC Istanbul Orienteering Spor Kulubu TUR 08:00
6. 894 1409410 Topalova Nikolina W45 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 10:00
7. 891 2013405 Kainakchieva Julia W45 SEEMOC Mladost BUL 12:00
8. 889 2800439 Ilieva Pavlina W45 SEEMOC SKO Kompas Radnevo BUL 14:00
9. 895 9671311 Kalenderoglu Tatiana W45 SEEMOC Istanbul Orienteering Spor Kulubu TUR 16:00
10. 885 700021 Gobec Ivana W45 SEEMOC OK Vihor CRO 18:00
11. 887 406886 Pribaković Borštnik Ana W45 SEEMOC OK Tivoli SLO 20:00
12. 897 8000401 Minoiu Veronica W45 SEEMOC Universitatea Craiova ROU 22:00
 
W50 SEEMOC (3430m, 210m)
1. 912 412722 Todorova Margarita W50 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 28:00
2. 909 2008619 Zheceva Mariana W50 SEEMOC DIANA BUL 30:00
3. 910 2077032 Juhas Irina W50 SEEMOC OK DIF SRB 32:00
4. 915 1300226 Cecan Olga W50 SEEMOC Moldova MDA 34:00
5. 911 2073613 Dimitrova Petya W50 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 36:00
6. 914 2102493 Miteva Pavlina W50 SEEMOC Chumrena Tvardica BUL 38:00
7. 913 1401678 Ivanova Elvina W50 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 40:00
8. 908 7209821 Stefan Cristina W50 SEEMOC C.S. BABARUNCA ROU 42:00
 
W55 SEEMOC (2310m, 110m)
1. 929 880286 Bridger Diana W55 SEEMOC ORIENTACTION CYP 35:00
2. 927 1422091 Bingol Ayse Petek W55 SEEMOC ODTÜ Orienteering TUR 37:00
3. 932 1000408 Marusceac Elena W55 SEEMOC Moldova MDA 39:00
4. 930 1401562 Babić Jelena W55 SEEMOC PSK Pobeda SRB 41:00
5. 934 8655700 Dimitrova Mariana W55 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 43:00
6. 933 2101087 Cretu Natalia W55 SEEMOC Moldova MDA 45:00
7. 931 412900 Kamenarova Tzvetelina W55 SEEMOC Compass-Cross BUL 47:00
8. 928 636977 Cvitković Maja W55 SEEMOC OK Vihor CRO 49:00
 
W60 SEEMOC (2310m, 110m)
1. 953 1000352 Vorobiova Olga W60 SEEMOC Moldova MDA 55:00
2. 951 2013448 Frangova Zhivka W60 SEEMOC Mladost BUL 57:00
3. 954 1409414 Marinova-Zhaltova Krassimira W60 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 59:00
4. 950 2086946 Danailova Marisya W60 SEEMOC Mladost BUL 61:00
5. 947 211838 Bors Cornelia W60 SEEMOC CSU Brasov ROU 63:00
6. 949 1201055 Deconescu Natalia W60 SEEMOC Clubul Sportiv Orienteering Masters ROU 65:00
7. 952 7000017 Fenmen Nermin W60 SEEMOC Ankara GSM TUR 67:00
8. 948 1302808 Maiorescu Niculina W60 SEEMOC CS Mentor Silva ROU 69:00
 
W65 SEEMOC (2080m, 110m)
1. 958 1302893 Nistoreanu Valentina W65 SEEMOC CS Mentor Silva ROU 15:00
2. 960 2077025 Jovanović Milica W65 SEEMOC Orijentiring klub Soko 2015 SRB 17:00
3. 959 438027 Kovač Marija W65 SEEMOC Planinsko Društvo Ajdovščina SLO 19:00
4. 957 2082999 Bacanac Ljubica W65 SEEMOC OK DIF SRB 21:00
 
W70 SEEMOC (2080m, 110m)
1. 970 1302750 Pogorletcaia Larisa W70 SEEMOC Moldova MDA 27:00
2. 971 210463 Licia Kalcich W70 SEEMOC Polisportiva Besanese ITA 29:00
3. 972 1006648 Fey Clara W70 SEEMOC Transilva Cluj ROU 31:00
4. 969 206415 Milacic - Bajic Mirjana W70 SEEMOC PSK Pobeda SRB 33:00