Cerkno Cup 2018 22.8.2018 21:18:47
Start list by classes (stage 2 - Middle WRE)

No. St. No. Chip No. Name Class Club Country Start 2
 
M35 SEEMOC (2870m, 60m)
1. 426 2069848 Poljanšek Aleš M35 SEEMOC OK Azimut SLO 47:00
2. 430 7820618 Delić Petar M35 SEEMOC OK Maksimir CRO 49:00
3. 423 446316 Fabijanić Daniel M35 SEEMOC OK Jelen CRO 51:00
4. 433 7210500 Kölner Blaž M35 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 53:00
5. 429 2077852 Jevševar Bojan M35 SEEMOC OK Brežice SLO 55:00
6. 425 1413730 Sedej Matej M35 SEEMOC OK Azimut SLO 57:00
7. 432 1409403 Halachev Nikolay M35 SEEMOC Compass-Cross BUL 59:00
8. 424 1401544 Peternelj Drago M35 SEEMOC OK Azimut SLO 61:00
9. 422 7778899 Vuk Tomislav M35 SEEMOC OK Vihor CRO 63:00
10. 428 7032222 Pongrac Branimir M35 SEEMOC OK Japetic CRO 65:00
11. 421 2077030 Ivanišević Luka M35 SEEMOC SK DMB SRB 67:00
12. 427 Šeperić Grdiša Ivan M35 SEEMOC OK Jelen CRO 69:00
13. 431 887795 Kenda Klemen M35 SEEMOC Team Slovenia SLO 71:00
 
M40 SEEMOC (2630m, 60m)
1. 449 Meštrovič Tomislav M40 SEEMOC OK Kapela CRO 29:00
2. 458 750723 Ocvirk Edi M40 SEEMOC OK Japetic CRO 31:00
3. 459 1006243 Pin Roland M40 SEEMOC Orienteering Tarzo a.s.d. ITA 33:00
4. 452 9998889 Krstić Predrag M40 SEEMOC PSK Pobeda SRB 35:00
5. 455 7777740 Sebestyen Istvan M40 SEEMOC Stiinta Electro Sistem Baia Mare ROU 37:00
6. 450 1401554 Veljovic Slobodan M40 SEEMOC SK MAGIC MAP SRB 39:00
7. 453 8627833 Iordanov Plamen M40 SEEMOC Valdi Sofia BUL 41:00
8. 456 1401684 Kasev Milen M40 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 43:00
9. 454 435132 Avramovic Dejan M40 SEEMOC Orienteering Team Kosutnjak, Belgrade SRB 45:00
10. 457 8079783 Varnica Tomislav M40 SEEMOC OK Vihor CRO 47:00
11. 451 1408248 Galateanu Horia M40 SEEMOC UNEFS Bucharest ROU 49:00
12. 460 7210497 Zupan Gregor M40 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 51:00
13. 461 2046131 Kostov Gorgi M40 SEEMOC Team Macedonia MKD 53:00
 
M45 SEEMOC (2600m, 50m)
1. 487 Racichovscii Eduard M45 SEEMOC Moldova MDA
2. 478 300743 Vukelić Bojan M45 SEEMOC OK Maksimir CRO 32:00
3. 491 2088287 Pust Tomaž M45 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 34:00
4. 481 1008168 Pedev Todor M45 SEEMOC NSA-SIVEN BUL 36:00
5. 476 1413995 Krstić Dragan M45 SEEMOC OK Paracin SRB 38:00
6. 477 8250869 Orehoci Robert M45 SEEMOC OK Bjelovar CRO 40:00
7. 479 1302758 Kolev Krasimir M45 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 42:00
8. 473 8655588 Dragoev Milen M45 SEEMOC DIANA BUL 44:00
9. 486 1409405 Koev Krasimiv M45 SEEMOC Compass-Cross BUL 46:00
10. 484 7208059 Dogan Hüseyin M45 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR 48:00
11. 488 2104657 Isacov Veaceslav M45 SEEMOC Moldova MDA 50:00
12. 475 8637583 Ilic Dejan M45 SEEMOC OK Paracin SRB 52:00
13. 485 7208055 Ipekoglu Suat M45 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR 54:00
14. 474 585858 Gobec Damir M45 SEEMOC OK Vihor CRO 56:00
15. 490 1566506 Petrovič Dušan M45 SEEMOC Orientacijski Klub Polaris SLO 58:00
16. 480 2042235 Stupu Petru M45 SEEMOC CSU Brasov ROU 60:00
17. 471 8637582 Tămas Relu M45 SEEMOC C. S. SPRIA Baia ROU 62:00
18. 483 7205200 Deniz Ekrem M45 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR 64:00
19. 489 1401546 Iurichin Ruslan M45 SEEMOC Moldova MDA 66:00
20. 472 8652501 Nikolov Daniel M45 SEEMOC DIANA BUL 68:00
21. 482 9777999 Kabadjov Ivaylo M45 SEEMOC Begun BUL 70:00
22. 492 2008678 Atanasov Aleksandar M45 SEEMOC Trapezitsa BUL 72:00
 
M50 SEEMOC (2210m, 55m)
1. 521 1007900 Koynov Konstantin M50 SEEMOC Bulgarian O Federation BUL 45:00
2. 514 7210417 Ráduly Róbert Kálmán M50 SEEMOC CSM VSK Csíkszereda Miercurea Ciuc ROU 47:00
3. 510 1600010 Markovic Radovan M50 SEEMOC OK Jasenica SRB 49:00
4. 518 2073598 Mitev Mitko M50 SEEMOC Chumrena Tvardica BUL 51:00
5. 508 7209820 Stefan Daniel M50 SEEMOC C.S. BABARUNCA ROU 53:00
6. 515 2077069 Markovic Srdjan M50 SEEMOC PSK Pobeda SRB 55:00
7. 516 673167 Bauman Boris M50 SEEMOC Mariborski OK SLO 57:00
8. 511 1396144 Radovanovic Slobodan M50 SEEMOC SK MAGIC MAP SRB 59:00
9. 513 7203667 Brambilla Stefano M50 SEEMOC CO2 ITA 61:00
10. 520 1681227 Sen Sinan M50 SEEMOC Istanbul Orienteering Spor Kulubu TUR 63:00
11. 523 1401549 Yaşar Ahmet M50 SEEMOC Turkey TUR 65:00
12. 512 8625790 Iliev Slav M50 SEEMOC SKO Kompas Radnevo BUL 67:00
13. 509 2800010 Bončina Igor M50 SEEMOC OK Azimut SLO 69:00
14. 524 7300016 Dachev Stoyan M50 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 71:00
15. 522 8488388 Grilli Alberto M50 SEEMOC Punto Nord ITA 73:00
16. 517 7208058 Gökbulut Kudret M50 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR 75:00
17. 519 7055111 Zavrl Janez M50 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 77:00
 
M55 SEEMOC (1920m, 40m)
1. 552 Čerin Aleš M55 SEEMOC OK Tivoli SLO
2. 541 1116667 Costan Grigor M55 SEEMOC C.S. Garage Racing Baia Mare ROU 01:00
3. 548 1007874 Kamenarov Kamen M55 SEEMOC Compass-Cross BUL 03:00
4. 546 1413966 Šuškić Sulejman M55 SEEMOC SK DMB SRB 05:00
5. 544 7630314 Merunka Darko M55 SEEMOC OK Maksimir CRO 07:00
6. 547 7211386 Botos Sorin M55 SEEMOC CS ORIENTER Tg Mures ROU 09:00
7. 545 888889 Milovanovic Zoran M55 SEEMOC OK Jasenica SRB 11:00
8. 551 2073612 Dimitrov Dimitar M55 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 13:00
9. 542 893828 Raškaj Darko M55 SEEMOC OK Kapela CRO 15:00
10. 540 1006655 Tőkés Árpád M55 SEEMOC C.S. TranSilva Cluj ROU 17:00
11. 550 442575 Sladič Roman M55 SEEMOC Škofjeloški orientacijski klub SLO 19:00
12. 549 1000409 Cerescu Pavel M55 SEEMOC Moldova MDA 21:00
13. 539 2046130 Serafimovski Vasko M55 SEEMOC Team Macedonia MKD 23:00
14. 543 406885 Borštnik Aleš M55 SEEMOC OK Tivoli SLO 25:00
 
M60 SEEMOC (1920m, 40m)
1. 569 1401599 Močnik Silvij M60 SEEMOC OK Azimut SLO 27:00
2. 576 1304072 Cretu Petru M60 SEEMOC Moldova MDA 29:00
3. 577 8655699 Mihalev Pavel M60 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 31:00
4. 579 2008590 Ganev Radi M60 SEEMOC Bulgarian O Federation BUL 33:00
5. 578 1006654 Fey Sandor M60 SEEMOC Transilva Cluj ROU 35:00
6. 572 2034084 Kete Ivo M60 SEEMOC Planinsko Društvo Ajdovščina SLO 37:00
7. 574 8000407 Minoiu Emilian M60 SEEMOC Universitatea Craiova ROU 39:00
8. 573 2034098 Čufer Stanko M60 SEEMOC Planinsko Društvo Ajdovščina SLO 41:00
9. 568 2077036 Nikolic Dragan M60 SEEMOC ''CELIK'' Smederevo SRB 43:00
10. 570 2042224 Gheorghe Dinu M60 SEEMOC CSU Brasov ROU 45:00
11. 575 1411591 Sitnic Alexei M60 SEEMOC Moldova MDA 47:00
12. 571 7205765 Urdea Gheorghe M60 SEEMOC CS Chimia Victoria ROU 49:00
 
M65 SEEMOC (1340m, 25m)
1. 598 1006646 Enyedi Andrei M65 SEEMOC C.S. TranSilva Cluj ROU 51:00
2. 605 1302737 Maiorescu Gabriel M65 SEEMOC CS Mentor Silva ROU 53:00
3. 604 1304121 Dodonu Ion M65 SEEMOC CSU Brasov ROU 55:00
4. 612 412732 Nikolaev Hristo M65 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 57:00
5. 603 437223 Zagorac Djordje M65 SEEMOC POSK PTT Beograd SRB 59:00
6. 601 1398546 Sedej Vlado M65 SEEMOC OK Azimut SLO 61:00
7. 606 211869 Ticleanu Mircea M65 SEEMOC CS Metropolitan Bucuresti ROU 63:00
8. 599 222401 Mesić Ivica M65 SEEMOC OK Vihor CRO 65:00
9. 610 8655698 Neichev Toncho M65 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 67:00
10. 602 1000320 Balmus Gheorghe M65 SEEMOC COS Dinamo-OLD MDA 69:00
11. 600 406850 Lapajne Janko M65 SEEMOC OK Azimut SLO 71:00
12. 607 348523 Cvetković Milan M65 SEEMOC PSD Kopaonik SRB 73:00
13. 608 1300214 Vorobiov Vladimir M65 SEEMOC Moldova MDA 75:00
14. 609 7205701 Alexandrescu Constantin M65 SEEMOC Romania ROU 77:00
15. 611 201476 Bernardi Silvano M65 SEEMOC Orienteering Tarzo a.s.d. ITA 79:00
 
M70 SEEMOC (1320m, 25m)
1. 626 2008596 Kamenov Kiril M70 SEEMOC TEA Club Sofia BUL 46:00
2. 627 1000325 Degteareov Vladimir M70 SEEMOC COS Dinamo-OLD MDA 48:00
3. 629 1304073 Ivahnenco Serghei M70 SEEMOC Moldova MDA 50:00
4. 625 425851 Galateanu Lucian M70 SEEMOC UNEFS Bucharest ROU 52:00
5. 628 348956 Albici Gheorghe M70 SEEMOC CS Mentor Silva ROU 54:00
 
W35 SEEMOC (2080m, 50m)
1. 842 2120666 Berženji Sanda W35 SEEMOC OK Kapela CRO 50:00
2. 846 2077785 Hribar Anica W35 SEEMOC OK Brežice SLO 52:00
3. 845 8041177 Orlić Antonija W35 SEEMOC OK Bjelovar CRO 54:00
4. 852 2013475 Nikolova Eleonora W35 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 56:00
5. 848 211743 Stupu Anca W35 SEEMOC CSU Brasov ROU 58:00
6. 844 2105096 Čorko Meštrović Irena W35 SEEMOC OK Kapela CRO 60:00
7. 850 8088086 Zambiasi Clizia W35 SEEMOC Semiperdo Orienteering Maniago ITA 62:00
8. 843 7663976 Beblek Ana W35 SEEMOC OK Jelen CRO 64:00
9. 851 2008676 Atanasova Mariyana W35 SEEMOC Trapezitsa BUL 66:00
10. 847 7202221 Giuganino Barbara W35 SEEMOC CO2 ITA 68:00
11. 849 9555406 Dimitrova Tanya W35 SEEMOC Sarnena Gora BUL 70:00
 
W40 SEEMOC (1890m, 50m)
1. 864 1403182 Petrovic Natasha W40 SEEMOC SK MAGIC MAP SRB 50:00
2. 868 1425101 Zupan Romana W40 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 52:00
3. 863 2015226 Ljubisavljevic Tatjana W40 SEEMOC OK Jasenica SRB 54:00
4. 867 1425110 Hacin Kölner Irena W40 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 56:00
5. 865 2008675 Penkova Violeta W40 SEEMOC Mazalat BUL 58:00
6. 866 46479 Seražin Korper Sabina W40 SEEMOC Team Croatia CRO 60:00
7. 869 2013447 Krasteva Milena W40 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 62:00
8. 862 2008657 Georgieva Radina W40 SEEMOC DIANA BUL 64:00
 
W45 SEEMOC (1730m, 35m)
1. 888 700027 Ocvirk Eva W45 SEEMOC OK Japetic CRO
2. 893 Isacova Natalia W45 SEEMOC Moldova MDA
3. 892 Racichovscaia Svetlana W45 SEEMOC Moldova MDA
4. 890 2029966 Vassileva Tzvetanka W45 SEEMOC CO2 ITA 00:00
5. 889 2800439 Ilieva Pavlina W45 SEEMOC SKO Kompas Radnevo BUL 02:00
6. 885 700021 Gobec Ivana W45 SEEMOC OK Vihor CRO 04:00
7. 896 1690207 Sen Sibel W45 SEEMOC Istanbul Orienteering Spor Kulubu TUR 06:00
8. 886 2109710 Glinska Beata Adrianna W45 SEEMOC OK Kapela CRO 08:00
9. 884 2073609 Sapundjieva Radmila W45 SEEMOC DIANA BUL 10:00
10. 895 9671311 Kalenderoglu Tatiana W45 SEEMOC Istanbul Orienteering Spor Kulubu TUR 12:00
11. 894 1409410 Topalova Nikolina W45 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 14:00
12. 891 2013405 Kainakchieva Julia W45 SEEMOC Mladost BUL 16:00
13. 897 8000401 Minoiu Veronica W45 SEEMOC Universitatea Craiova ROU 18:00
14. 898 2013415 Gateva Miglena W45 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 20:00
15. 887 406886 Pribaković Borštnik Ana W45 SEEMOC OK Tivoli SLO 22:00
 
W50 SEEMOC (1730m, 35m)
1. 909 2008619 Zheceva Mariana W50 SEEMOC DIANA BUL 26:00
2. 915 1300226 Cecan Olga W50 SEEMOC Moldova MDA 28:00
3. 913 1401678 Ivanova Elvina W50 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 30:00
4. 908 7209821 Stefan Cristina W50 SEEMOC C.S. BABARUNCA ROU 32:00
5. 912 412722 Todorova Margarita W50 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 34:00
6. 910 2077032 Juhas Irina W50 SEEMOC OK DIF SRB 36:00
7. 911 2073613 Dimitrova Petya W50 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 38:00
8. 914 2102493 Miteva Pavlina W50 SEEMOC Chumrena Tvardica BUL 40:00
 
W55 SEEMOC (1340m, 25m)
1. 930 1401562 Babić Jelena W55 SEEMOC PSK Pobeda SRB 83:00
2. 927 1422091 Bingol Ayse Petek W55 SEEMOC ODTÜ Orienteering TUR 85:00
3. 929 880286 Bridger Diana W55 SEEMOC ORIENTACTION CYP 87:00
4. 934 8655700 Dimitrova Mariana W55 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 89:00
5. 933 2101087 Cretu Natalia W55 SEEMOC Moldova MDA 91:00
6. 928 636977 Cvitković Maja W55 SEEMOC OK Vihor CRO 93:00
7. 932 1000408 Marusceac Elena W55 SEEMOC Moldova MDA 95:00
8. 931 412900 Kamenarova Tzvetelina W55 SEEMOC Compass-Cross BUL 97:00
 
W60 SEEMOC (1340m, 25m)
1. 950 2086946 Danailova Marisya W60 SEEMOC Mladost BUL 101:00
2. 953 1000352 Vorobiova Olga W60 SEEMOC Moldova MDA 103:00
3. 951 2013448 Frangova Zhivka W60 SEEMOC Mladost BUL 105:00
4. 952 7000017 Fenmen Nermin W60 SEEMOC Ankara GSM TUR 107:00
5. 949 2065595 Deconescu Natalia W60 SEEMOC Clubul Sportiv Orienteering Masters ROU 109:00
6. 947 211838 Bors Cornelia W60 SEEMOC CSU Brasov ROU 111:00
7. 948 1302808 Maiorescu Niculina W60 SEEMOC CS Mentor Silva ROU 113:00
8. 954 1409414 Marinova-Zhaltova Krassimira W60 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 115:00
 
W65 SEEMOC (1320m, 25m)
1. 958 1302893 Nistoreanu Valentina W65 SEEMOC CS Mentor Silva ROU 58:00
2. 957 2082999 Bacanac Ljubica W65 SEEMOC OK DIF SRB 60:00
3. 960 430335 Jovanović Milica W65 SEEMOC Orijentiring klub Soko 2015 SRB 62:00
4. 959 438027 Kovač Marija W65 SEEMOC Planinsko Društvo Ajdovščina SLO 64:00
 
W70 SEEMOC (1320m, 25m)
1. 969 206415 Milacic - Bajic Mirjana W70 SEEMOC PSK Pobeda SRB 68:00
2. 971 210463 Licia Kalcich W70 SEEMOC Polisportiva Besanese ITA 70:00
3. 970 1302750 Pogorletcaia Larisa W70 SEEMOC Moldova MDA 72:00
4. 972 1006648 Fey Clara W70 SEEMOC Transilva Cluj ROU 74:00