Cerkno Cup 2018 24.8.2018 20:00:12
Start list by classes (stage 4 - Sprint WRE)

No. St. No. Chip No. Name Class Club Country Start 4
 
M35 SEEMOC (3500m, 40m)
1. 428 7032222 Pongrac Branimir M35 SEEMOC OK Japetic CRO 38:00
2. 431 887795 Kenda Klemen M35 SEEMOC OK Azimut SLO 39:00
3. 430 7820618 Delić Petar M35 SEEMOC OK Maksimir CRO 40:00
4. 433 7210500 Kölner Blaž M35 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 41:00
5. 422 7778899 Vuk Tomislav M35 SEEMOC OK Vihor CRO 42:00
6. 421 2077030 Ivanišević Luka M35 SEEMOC SK DMB SRB 43:00
7. 432 1409403 Halachev Nikolay M35 SEEMOC Compass-Cross BUL 44:00
8. 429 2077852 Jevševar Bojan M35 SEEMOC OK Brežice SLO 45:00
9. 427 7622357 Šeperić Grdiša Ivan M35 SEEMOC OK Jelen CRO 46:00
10. 424 406848 Peternelj Drago M35 SEEMOC OK Azimut SLO 47:00
11. 423 446316 Fabijanić Daniel M35 SEEMOC OK Jelen CRO 48:00
12. 425 1413730 Sedej Matej M35 SEEMOC OK Azimut SLO 49:00
 
M40 SEEMOC (3500m, 40m)
1. 449 2088246 Meštrovič Tomislav M40 SEEMOC OK Kapela CRO 70:00
2. 459 1006243 Pin Roland M40 SEEMOC Orienteering Tarzo a.s.d. ITA 71:00
3. 451 1408248 Galateanu Horia M40 SEEMOC UNEFS Bucharest ROU 72:00
4. 457 8079783 Varnica Tomislav M40 SEEMOC OK Vihor CRO 73:00
5. 456 1401684 Kasev Milen M40 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 74:00
6. 454 435106 Avramovic Dejan M40 SEEMOC Orienteering Team Kosutnjak, Belgrade SRB 75:00
7. 458 8230775 Ocvirk Edi M40 SEEMOC OK Japetic CRO 76:00
8. 455 7777740 Sebestyen Istvan M40 SEEMOC Stiinta Electro Sistem Baia Mare ROU 77:00
9. 453 8627833 Iordanov Plamen M40 SEEMOC Valdi Sofia BUL 78:00
10. 460 7210497 Zupan Gregor M40 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 79:00
11. 450 1401554 Veljovic Slobodan M40 SEEMOC SK MAGIC MAP SRB 80:00
12. 452 9998889 Krstić Predrag M40 SEEMOC PSK Pobeda SRB 81:00
13. 461 2046131 Kostov Gorgi M40 SEEMOC Team.Macedonia MKD 82:00
 
M45 SEEMOC (2800m, 55m)
1. 486 1409405 Koev Krasimiv M45 SEEMOC Compass-Cross BUL 66:00
2. 474 585858 Gobec Damir M45 SEEMOC OK Vihor CRO 67:00
3. 485 7208055 Ipekoglu Suat M45 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR 68:00
4. 477 8250869 Orehoci Robert M45 SEEMOC OK Bjelovar CRO 69:00
5. 479 1302758 Kolev Krasimir M45 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 70:00
6. 473 8655588 Dragoev Milen M45 SEEMOC DIANA BUL 71:00
7. 489 1302749 Iurichin Ruslan M45 SEEMOC Moldova MDA 72:00
8. 476 1413995 Krstić Dragan M45 SEEMOC OK Paracin SRB 73:00
9. 482 9777999 Kabadjov Ivaylo M45 SEEMOC Begun BUL 74:00
10. 490 1566506 Petrovič Dušan M45 SEEMOC Orientacijski Klub Polaris SLO 75:00
11. 491 2088287 Pust Tomaž M45 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 76:00
12. 472 8652501 Nikolov Daniel M45 SEEMOC DIANA BUL 77:00
13. 475 8637583 Ilic Dejan M45 SEEMOC OK Paracin SRB 78:00
14. 481 1008168 Pedev Todor M45 SEEMOC NSA-SIVEN BUL 79:00
15. 480 2042235 Stupu Petru M45 SEEMOC CSU Brasov ROU 80:00
16. 488 2104657 Isacov Veaceslav M45 SEEMOC Moldova MDA 81:00
17. 471 8637582 Tămas Relu M45 SEEMOC C. S. SPRIA Baia ROU 82:00
18. 484 7208059 Dogan Hüseyin M45 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR 83:00
19. 492 2008678 Atanasov Aleksandar M45 SEEMOC Trapezitsa BUL 84:00
20. 483 7205200 Deniz Ekrem M45 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR 85:00
21. 478 300743 Vukelić Bojan M45 SEEMOC OK Maksimir CRO 86:00
22. 487 1401547 Racichovscii Eduard M45 SEEMOC Moldova MDA 87:00
23. 426 2069848 Poljanšek Aleš M45 SEEMOC OK Azimut SLO 88:00
 
M50 SEEMOC (2700m, 35m)
1. 510 1600010 Markovic Radovan M50 SEEMOC OK Jasenica SRB 52:00
2. 513 7203667 Brambilla Stefano M50 SEEMOC CO2 ITA 53:00
3. 512 8625790 Iliev Slav M50 SEEMOC SKO Kompas Radnevo BUL 54:00
4. 518 2073598 Mitev Mitko M50 SEEMOC Chumrena Tvardica BUL 55:00
5. 517 7208058 Gökbulut Kudret M50 SEEMOC Yenimahalle Teknik TUR 56:00
6. 524 7300016 Dachev Stoyan M50 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 57:00
7. 516 7673167 Bauman Boris M50 SEEMOC Mariborski OK SLO 58:00
8. 511 1396144 Radovanovic Slobodan M50 SEEMOC SK MAGIC MAP SRB 59:00
9. 520 1681227 Sen Sinan M50 SEEMOC Istanbul Orienteering Spor Kulubu TUR 60:00
10. 519 7055111 Zavrl Janez M50 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 61:00
11. 522 8488388 Grilli Alberto M50 SEEMOC Punto Nord ITA 62:00
12. 523 1401549 Yaşar Ahmet M50 SEEMOC Turkey TUR 63:00
13. 515 2077069 Markovic Srdjan M50 SEEMOC PSK Pobeda SRB 64:00
14. 509 2800010 Bončina Igor M50 SEEMOC OK Azimut SLO 65:00
15. 521 1007900 Koynov Konstantin M50 SEEMOC Bulgarian O Federation BUL 66:00
16. 508 7209820 Stefan Daniel M50 SEEMOC C.S. BABARUNCA ROU 67:00
17. 514 7210417 Ráduly Róbert Kálmán M50 SEEMOC CSM VSK Csíkszereda Miercurea Ciuc ROU 68:00
 
M55 SEEMOC (2300m, 40m)
1. 547 7211386 Botos Sorin M55 SEEMOC CS ORIENTER Tg Mures ROU 15:00
2. 548 1007874 Kamenarov Kamen M55 SEEMOC Compass-Cross BUL 16:00
3. 543 406885 Borštnik Aleš M55 SEEMOC OK Tivoli SLO 17:00
4. 545 888889 Milovanovic Zoran M55 SEEMOC OK Jasenica SRB 18:00
5. 540 1006655 Tőkés Árpád M55 SEEMOC C.S. TranSilva Cluj ROU 19:00
6. 542 893828 Raškaj Darko M55 SEEMOC OK Kapela CRO 20:00
7. 546 1413996 Šuškić Sulejman M55 SEEMOC SK DMB SRB 21:00
8. 541 1165557 Costan Grigor M55 SEEMOC C.S. Garage Racing Baia Mare ROU 22:00
9. 550 442575 Sladič Roman M55 SEEMOC Škofjeloški orientacijski klub SLO 23:00
10. 551 2073612 Dimitrov Dimitar M55 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 24:00
11. 544 7630314 Merunka Darko M55 SEEMOC OK Maksimir CRO 25:00
12. 549 1000409 Cerescu Pavel M55 SEEMOC Moldova MDA 26:00
13. 539 2046130 Serafimovski Vasko M55 SEEMOC Team.Macedonia MKD 27:00
 
M60 SEEMOC (2300m, 40m)
1. 576 1304072 Cretu Petru M60 SEEMOC Moldova MDA 37:00
2. 570 2042224 Gheorghe Dinu M60 SEEMOC CSU Brasov ROU 38:00
3. 574 8000407 Minoiu Emilian M60 SEEMOC Universitatea Craiova ROU 39:00
4. 571 7205765 Urdea Gheorghe M60 SEEMOC CS Chimia Victoria ROU 40:00
5. 572 2034084 Kete Ivo M60 SEEMOC Planinsko Društvo Ajdovščina SLO 41:00
6. 569 1401599 Močnik Silvij M60 SEEMOC OK Azimut SLO 42:00
7. 578 1006654 Fey Sandor M60 SEEMOC Transilva Cluj ROU 43:00
8. 579 2008590 Ganev Radi M60 SEEMOC Bulgarian O Federation BUL 44:00
9. 568 2077036 Nikolic Dragan M60 SEEMOC ''CELIK'' Smederevo SRB 45:00
10. 577 8655699 Mihalev Pavel M60 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 46:00
11. 575 1411591 Sitnic Alexei M60 SEEMOC Moldova MDA 47:00
12. 573 2034098 Čufer Stanko M60 SEEMOC Planinsko Društvo Ajdovščina SLO 48:00
 
M65 SEEMOC (1600m, 20m)
1. 598 1006646 Enyedi Andrei M65 SEEMOC C.S. TranSilva Cluj ROU 64:00
2. 605 1302737 Maiorescu Gabriel M65 SEEMOC CS Mentor Silva ROU 65:00
3. 604 1304121 Dodonu Ion M65 SEEMOC CSU Brasov ROU 66:00
4. 609 7205701 Alexandrescu Constantin M65 SEEMOC Romania ROU 67:00
5. 600 406850 Lapajne Janko M65 SEEMOC OK Azimut SLO 68:00
6. 608 1300214 Vorobiov Vladimir M65 SEEMOC Moldova MDA 69:00
7. 606 211869 Ticleanu Mircea M65 SEEMOC CS Metropolitan Bucuresti ROU 70:00
8. 612 412732 Nikolaev Hristo M65 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 71:00
9. 602 1000320 Balmus Gheorghe M65 SEEMOC COS Dinamo-OLD MDA 72:00
10. 610 8655698 Neichev Toncho M65 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 73:00
11. 603 437223 Zagorac Djordje M65 SEEMOC POSK PTT Beograd SRB 74:00
12. 607 348523 Cvetković Milan M65 SEEMOC PSD Kopaonik SRB 75:00
13. 599 893811 Mesić Ivica M65 SEEMOC OK Vihor CRO 76:00
 
M70 SEEMOC (1500m, 15m)
1. 625 425851 Galateanu Lucian M70 SEEMOC UNEFS Bucharest ROU 59:00
2. 626 2008596 Kamenov Kiril M70 SEEMOC TEA Club Sofia BUL 60:00
3. 628 348956 Albici Gheorghe M70 SEEMOC CS Mentor Silva ROU 62:00
4. 627 1000325 Degteareov Vladimir M70 SEEMOC COS Dinamo-OLD MDA 63:00
 
W35 SEEMOC (2600m, 40m)
1. 842 2120666 Berženji Sanda W35 SEEMOC OK Kapela CRO 38:00
2. 848 211743 Stupu Anca W35 SEEMOC CSU Brasov ROU 39:00
3. 851 2008676 Atanasova Mariyana W35 SEEMOC Trapezitsa BUL 40:00
4. 852 2013475 Nikolova Eleonora W35 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 41:00
5. 846 2077785 Hribar Anica W35 SEEMOC OK Brežice SLO 42:00
6. 844 2105096 Čorko Meštrović Irena W35 SEEMOC OK Kapela CRO 43:00
7. 850 8088086 Zambiasi Clizia W35 SEEMOC Semiperdo Orienteering Maniago ITA 44:00
8. 843 7663976 Beblek Ana W35 SEEMOC OK Jelen CRO 45:00
9. 845 8041177 Orlić Antonija W35 SEEMOC OK Bjelovar CRO 46:00
10. 849 9555406 Dimitrova Tanya W35 SEEMOC Sarnena Gora BUL 47:00
11. 847 7202221 Giuganino Barbara W35 SEEMOC CO2 ITA 48:00
 
W40 SEEMOC (2300m, 25m)
1. 867 1425110 Hacin Kölner Irena W40 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 89:00
2. 869 2013447 Krasteva Milena W40 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 90:00
3. 866 46479 Seražin Korper Sabina W40 SEEMOC Team.Croatia CRO 91:00
4. 865 2008675 Penkova Violeta W40 SEEMOC Mazalat BUL 92:00
5. 862 2008657 Georgieva Radina W40 SEEMOC DIANA BUL 93:00
6. 864 1403182 Petrovic Natasha W40 SEEMOC SK MAGIC MAP SRB 94:00
7. 863 2015226 Ljubisavljevic Tatjana W40 SEEMOC OK Jasenica SRB 95:00
8. 868 1425101 Zupan Romana W40 SEEMOC Orientacijski klub Komenda SLO 96:00
 
W45 SEEMOC (2000m, 25m)
1. 890 2029966 Vassileva Tzvetanka W45 SEEMOC CO2 ITA 00:00
2. 885 700021 Gobec Ivana W45 SEEMOC OK Vihor CRO 01:00
3. 887 406886 Pribaković Borštnik Ana W45 SEEMOC OK Tivoli SLO 02:00
4. 886 2109710 Glinska Beata Adrianna W45 SEEMOC OK Kapela CRO 03:00
5. 891 2013405 Kainakchieva Julia W45 SEEMOC Mladost BUL 04:00
6. 889 2800439 Ilieva Pavlina W45 SEEMOC SKO Kompas Radnevo BUL 05:00
7. 893 2052383 Isacova Natalia W45 SEEMOC Moldova MDA 06:00
8. 896 1690207 Sen Sibel W45 SEEMOC Istanbul Orienteering Spor Kulubu TUR 07:00
9. 894 1409410 Topalova Nikolina W45 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 08:00
10. 895 9671311 Kalenderoglu Tatiana W45 SEEMOC Istanbul Orienteering Spor Kulubu TUR 09:00
11. 897 8000401 Minoiu Veronica W45 SEEMOC Universitatea Craiova ROU 10:00
12. 884 2073609 Sapundjieva Radmila W45 SEEMOC DIANA BUL 11:00
13. 898 2013415 Gateva Miglena W45 SEEMOC Uzana Gabrovo BUL 12:00
14. 892 2052384 Racichovscaia Svetlana W45 SEEMOC Moldova MDA 13:00
15. 888 700027 Ocvirk Eva W45 SEEMOC OK Japetic CRO 14:00
 
W50 SEEMOC (2000m, 25m)
1. 912 412722 Todorova Margarita W50 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 28:00
2. 908 7209821 Stefan Cristina W50 SEEMOC C.S. BABARUNCA ROU 29:00
3. 911 2073613 Dimitrova Petya W50 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 30:00
4. 909 2008619 Zheceva Mariana W50 SEEMOC DIANA BUL 31:00
5. 910 2077032 Juhas Irina W50 SEEMOC OK DIF SRB 32:00
6. 913 1401678 Ivanova Elvina W50 SEEMOC BROWN TEAM BG BUL 33:00
7. 914 2102493 Miteva Pavlina W50 SEEMOC Chumrena Tvardica BUL 34:00
8. 915 1300226 Cecan Olga W50 SEEMOC Moldova MDA 35:00
 
W55 SEEMOC (1600m, 20m)
1. 927 1422091 Bingol Ayse Petek W55 SEEMOC ODTÜ Orienteering TUR 25:00
2. 932 1000408 Marusceac Elena W55 SEEMOC Moldova MDA 26:00
3. 928 636977 Cvitković Maja W55 SEEMOC OK Vihor CRO 27:00
4. 931 412900 Kamenarova Tzvetelina W55 SEEMOC Compass-Cross BUL 28:00
5. 933 2101087 Cretu Natalia W55 SEEMOC Moldova MDA 29:00
6. 930 1401562 Babić Jelena W55 SEEMOC PSK Pobeda SRB 30:00
7. 929 880286 Bridger Diana W55 SEEMOC ORIENTACTION CYP 31:00
8. 934 8655700 Dimitrova Mariana W55 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 32:00
 
W60 SEEMOC (1600m, 20m)
1. 948 1302808 Maiorescu Niculina W60 SEEMOC CS Mentor Silva ROU 50:00
2. 947 211838 Bors Cornelia W60 SEEMOC CSU Brasov ROU 51:00
3. 953 1000352 Vorobiova Olga W60 SEEMOC Moldova MDA 52:00
4. 949 1201055 Deconescu Natalia W60 SEEMOC Clubul Sportiv Orienteering Masters ROU 53:00
5. 954 1409414 Marinova-Zhaltova Krassimira W60 SEEMOC Orlovo Gnezdo BUL 54:00
6. 951 2013448 Frangova Zhivka W60 SEEMOC Mladost BUL 55:00
7. 952 1444003 Fenmen Nermin W60 SEEMOC Ankara GSM TUR 56:00
8. 950 2086946 Danailova Marisya W60 SEEMOC Mladost BUL 57:00
 
W65 SEEMOC (1500m, 15m)
1. 960 2077025 Jovanović Milica W65 SEEMOC Orijentiring klub Soko 2015 SRB 34:00
2. 958 1302893 Nistoreanu Valentina W65 SEEMOC CS Mentor Silva ROU 35:00
3. 957 2082999 Bacanac Ljubica W65 SEEMOC OK DIF SRB 36:00
4. 959 438031 Kovač Marija W65 SEEMOC Planinsko Društvo Ajdovščina SLO 37:00
 
W70 SEEMOC (1500m, 15m)
1. 970 1302750 Pogorletcaia Larisa W70 SEEMOC Moldova MDA 78:00
2. 969 206415 Milacic - Bajic Mirjana W70 SEEMOC PSK Pobeda SRB 79:00
3. 972 1006648 Fey Clara W70 SEEMOC Transilva Cluj ROU 80:00
4. 971 210463 Licia Kalcich W70 SEEMOC Polisportiva Besanese ITA 81:00